Moduł PointPack.pl umożliwia Państwu rozbudowanie metody dostawy przesyłek o wskazywanie przez klientów punktów odbioru. PointPack.pl to sieć zlokalizowanych w pobliżu miejsca pracy, uczelni i domu punktów handlowych, do których kurierzy mogą dostarczać przesyłki, odbierane następnie przez odbiorców w wygodnym dla nich terminie (7dni lub nawet do 21 dni).

Obecnie są to wybrane sklepy Żabka oraz Freshmarket, wkrótce ponad 4000 punktów w Polsce!

Klient sam decyduje, który punkt jest dla niego najdogodniejszy.

Sklep internetowy nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów i nie ma konieczności zmiany dotychczasowej firmy kurierskiej lub procesów wysyłki.

PointPack.pl obsługuje przesyłki do 15kg, z najdłuższym bokiem do 50cm, o wartości do 5000zł. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do 1000zł przez PointPack.pl, który jako operator pocztowy dba o bezpieczeństwo przesyłek w punktach odbioru zgodnie z regulacjami prawa pocztowego.

Jak to działa?

  1. e-Sklep aktywuje metodę dostawy do punktów PointPack.pl.
  2. e-Klient w procesie sprzedaży wskazuje punkt PointPack.pl
  3. e-Sklep wysyła i rozlicza przesyłkę standardowym procesem korzystając z usług dotychczasowej firmy kurierskiej.
  4. Kurier dostarcza przesyłkę do punktu PointPack.pl.
  5. Odbiorca otrzymuje powiadomienie SMS i odbiera przesyłkę z punktu w ciągu 7 dni.(Możliwa dodatkowa płatność przy odbiorze + 2,99 zł).

 

Co zyskuje sklep internetowy?

  • Wygodną dla e-Klientów metodę dostawy i odbioru przesyłek często 7 dni w tygodniu, 24h na dobę,
  • Zwiększenie zadowolenia z zakupów i wzmocnienie lojalności klienta oraz pozyskanie nowych klientów co zwiększa sprzedaż
  • Mniejsze ryzyko porzucenia koszyka zakupowego, e-Klient nie obawia się, że będzie musiał oczekiwać w domu na przyjazd kuriera,
  • Szanse na obniżenie kosztów usług kurierskich, dzięki redukcji kosztów na odcinku ostatniej mili w firmie kurierskiej. Im więcej przesyłek z e-sklepu jest wysyłanych do punktu odbioru tym mocniejszy argument w negocjacji korzystniejszych warunków.

Aktywuj już dziś metodę dostawy do punktów PointPack.pl!

Więcej informacji na: www.pointpack.pl/info/partners/e-commerce