Europejski test SOTESHOP 7

17/11/2014

Oprogramowanie SOTESHOP 7 jest optymalnie przygotowane na wejście nowej ustawy o prawach konsumenta. Taki jest wynik audytu przeprowadzonego przez Trusted Shops – firmę specjalizującą się w certyfikacji sklepów internetowych.

Program SOTESHOP 7 przeszedł pomyślnie testy uwzględniające ponad 70 kryteriów jakości bazujących na polskich i europejskich przepisach dotyczących handlu w sieci. Audyt przeprowadzony przez Trusted Shops potwierdził, że program ten jest jednym z pierwszych rozwiązań spełniających wymogi nowej ustawy o prawach konsumenta.

Sklep internetowy certyfikowany przez Trusted Shop

Nowe przepisy dla branży e-commerce wejdą w życie bez okresu przejściowego już 25 grudnia 2014 roku. Zmiany, które muszą do tego czasu wprowadzić sprzedawcy internetowi, dotyczą nie tylko informacji na stronie sklepu (np. informacji w regulaminie), ale i konstrukcji procesu zakupowego.

Sklepy internetowe korzystające z SOTESHOP 7 mogą mieć pewność, że struktura ich sklepu umożliwi spełnienie nowych obowiązków prawnych wobec konsumentów. Sprzedawcom internetowym pozostanie jeszcze zamieszczenie odpowiednich treści na stronie i dopełnienie nowych obowiązków informacyjnych” – komentuje Anna Rak, Country Manager Trusted Shops w Polsce.

Zakończony pomyślnie audyt oznacza także, że sklepy działające na SOTESHOP 7 będą lepiej przygotowane do uzyskania międzynarodowego znaku jakości Trusted Shops. Znak jakości, gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku trudności z realizacją zamówienia oraz przejrzysty system opinii wpłyną na wzrost wiarygodności i zaufania u kupujących online. Dodatkowo, sklepy internetowe oparte na oprogramowaniu SOTESHOP 7 otrzymają rabat na rozwiązania Trusted Shops (www.trustedshops.pl).

Zapraszamy do odwiedzenia sklepu demonstracyjnego www.trustedshops.soteshop.pl.