Program umożliwia wymianę danych pomiędzy Symfonią a sklepem internetowym SOTESHOP.

Integrator współpracuje z Symfonią ERP oraz Symfonią Handel (Symfonią Handel Premium) od wersji 2010.

Do działania programu nie jest wymagane bezpośrednie połączenie z serwerem SQL (MySQL) sklepu. Komunikacja ze sklepem odbywa się w całości przez API .

Praca z integratorem odbywa się w całości z poziomu Symfonii za pomocą dodatkowych menu kontekstowych w kartotece sprzedaży (bufor) i w kartotece towarów.

Pobieranie zamówień do Symfonia

Integrator umożliwia pobranie wybranych zamówień ze sklepu do Symfonii. Program automatycznie podpowiada zamówienia, które nie zostały jeszcze przetworzone. Następnie zamówienie zostaje zaimportowane do Symfonii, gdzie trafia do bufora w kartotece Sprzedaży, gdzie zamówienie może zostać dowolnie zmodyfikowane, a następnie zrealizowane jako dowolny dokument (faktura VAT, paragon itp).

Integrator ma możliwość wiązania towarów ze sklepu z towarami w Symfonii na podstawie kodu towaru, dzięki czemu realizowana jest normalna gospodarka magazynowa (towar zostaje zarezerwowany lub zdjęty ze stanu w magazynie Symfonii). Integrator obsługuje także towary/usługi jednorazowe oraz opcje/warianty towarów (każdy wariant towaru w sklepie internetowym musi mieć przypisany swój symbol).

Program zakłada także odpowiednie kartoteki kontrahentów (wiązane wg ID klienta), obsługuje także dodatkowe adresy dostawy.

Import towarów z Symfonia do SOTESHOP

Funkcja ta umożliwia import wybranych towarów ze sklepu do Symfonii. Na podstawie pola “Symbol” program aktualizuje lub zakłada nowe wpisy w kartotece towarowej. Importowane są takie pola jak (do wyboru): kod/symbol, nazwa, opis, ceny, stawka VAT, waga.

Eksport towarów z Symfonia do SOTESHOP (aktualizacja)

Funkcja ta umożliwia aktualizację z Symfonii do sklepu. Funkcja ta może także aktualizować stany magazynowe w sklepie na podstawie stanów magazynowych w Symfonii (z rezerwacjami lub bez, z wybranych lub wszystkich magazynów).

Program umożliwia także synchronizację w/w informacji w harmonogramie w określonym interwale (np. co 10 minut).

Kompatybilność i wymagania

  • Microsoft Windows 10 lub Windows Server 2012/2016
  • Symfonia Handel/Symfonia Handel Premium od 2008 wzwyż, Symfonia 2.0 Handel, Symfonia Handel ERP
  • Aktualna wersja SOTESHOP i aktywny dostęp do aktualizacji

Producentem tego programu jest firma RTNET Sp. z o.o. sp. k., mieszcząca się w Sadach pod Poznaniem.
Serwis dla tego programu świadczy producent.