Jak założyć hurtownię internetową z SOTE?

22/06/2022

Wraz z rozwojem rynku e-commerce i sklepów internetowych, zwiększa się zapotrzebowanie na nowe produkty, a co za tym idzie, popularność hurtowni. Dowiedz się, jak założyć hurtownię internetową i zaoferować swoje produkty innym firmom w modelu b2b.

Jak założyć hurtownię internetowa?

Jeśli korzystasz ze sklepu internetowego SOTESHOP, możesz od razu rozpocząć sprzedaż b2b dla klientów hurtowych. Opcja założenia hurtowni jest dostępna w SOTESHOP 8 dla wszystkich wersji sklepu w standardzie. Wystarczy zaktualizować sklep do najnowszej wersji.

Jak założyć hurtownię internetową?

Najlepszą metodą założenia hurtowni internetowej jest założenie sklepu internetowego i uruchomienie dodatkowego kanału sprzedaży b2b. Warto wykorzystać gotowe i sprawdzone rozwiązania, dzięki czemu nie tylko obniżysz koszty wdrożenia, ale także zyskasz duże większe możliwości programu i możliwość rozwoju sklepu.

Ile kosztuje oprogramowanie do hurtowni?

W sklepie internetowym SOTESHOP opcja założenia hurtowni jest bezpłatna i jest w standardzie dla wszystkich wersji oprogramowania. Zobacz: Cennik SOTESHOP

Sklep internetowy i hurtownia

Jeśli korzystasz z oprogramowania SOTESHOP, dodatkowy kanał sprzedaży b2b i eksport oferty dla innych sklepów, możesz uruchomić w prosty sposób w konfiguracji sklepu. Dla klientów hurtowych (b2b) można udostępnić całą ofertę lub wybrane produkty. Eksport zintegrowany jest z systemem cen hurtowych sklepu internetowego SOTESHOP.

Zobacz, jak skonfigurować sklep jako hurtownię w SOTESHOP: Hurtownia i eksport produktów Jeśli nie masz jeszcze sklepu, dowiedz się: Jak założyć sklep internetowy?

Plik XML z ofertą hurtowni

Kiedy oferujemy swoje produkty innym firmom, nie wszystkie korzystają z tego samego oprogramowania. Dlatego hurtownie wykorzystują jedną z ustandaryzowanych metod wymiany danych: plik z ofertą w formacie XML, CSV lub wymiany danych przez WebAPI.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest generowanie pliku w formacie XML. Jest on generowany przez sklep/hurtownię i udostępniany innym sklepom. Zawiera dane produktów takie jak: nazwa, kategoria, opis, zdjęcia, cenę i wiele innych. Dane to pozwalają na proste dodanie produktu do oferty dowolnego sklepu internetowego.

W SOTESHOP taki plik jest generowany automatycznie. Zobacz: Przykładowy opis pliku XML hurtowni

Sklepy SOTESHOP posiadają także gotowy import z w/w pliku XML, dzięki czemu mogą pobrać dane z hurtowni, wykorzystując gotowe rozwiązanie.

Jak zdobyć klientów?

Jeśli masz już własny sklep internetowy i uruchomioną hurtownię, możesz udostępnić informację o nowym kanale sprzedaży b2b swoim klientom i partnerom biznesowym. Warto wykorzystać także dodatkowe platformy reklamowe Google, Facebooka lub Social Media.

Dodatkowym kanałem dotarcia do nowych klientów jest dodanie gotowej integracji sklepu do Webstore SOTE. Dzięki temu inne firmy mające oprogramowanie SOTESHOP będą mogły dowiedzieć się o nowej hurtowni i łatwo się z nią zintegrować.

Jeśli prowadzisz hurtownię i chcesz, aby inni klienci SOTE mogli korzystać z gotowej integracji, skontaktuj się z nami, pisząc na adres office@sote.pl

Sprzedaż zagraniczna

Sprzedaż internetowa to przede wszystkim szeroki zasięg. Dotyczy to zarówno sposobów pozyskiwania nowych produktów do sklepu, jak i oferowania ich za granicą. Warto wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w branży, aby stworzyć dobrą i międzynarodową ofertę sklepu lub hurtowni.

Oprogramowanie SOTESHOP posiada wiele funkcji wspierających sprzedaż zagraniczną, które pomogą w realizacji tego celu. Dowiedz się: Jak sprzedawać za granicą?

Hurtownie w Polsce

Sprawdź raport SOTE zawierający ponad 500 hurtowni działających na polskim rynku. Wybierz kategorię i sprawdź ranking popularności hurtowni: Hurtownie w Polsce


Założ swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep

Powiązane strony

Polecane artykuły na blogu

Jak założyć sklep internetowy - kompleksowy poradnik.

28/10/2021
Jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub chcesz rozpocząć działalność jako sprzedawca online, założenie sklepu internetowego może być dla Ciebie niezwykle opłacalne. W dobie rosnącego znaczenia e-commerce i coraz większej liczby zakupów dokonywanych przez internet, rynek jest bardzo konkurencyjny, ale jednocześnie pełen możliwości. W tym poradniku przedstawiamy kompleksowe wytyczne dotyczące założenia i prowadzenia sklepu internetowego, które pomogą Ci z sukcesem rozpocząć swoją przygodę z e-commerce.

Hurtownie w SOTESHOP. Nowe integracje i funkcje importu danych.

05/05/2022
W sklepie internetowym SOTESHOP 8 dodaliśmy nowy system integracji z hurtowniami i importu danych. Pozwala na łatwą integrację z nowymi hurtowniami oraz zawiera przydatne funkcje, takie jak: pobieranie i aktualizacja produktów, dodawanie marży, przypisanie kategorii, dostępności i wiele innych.

Sprzedaż międzynarodowa w sklepie internetowym. Jak sprzedawać za granicą?

03/03/2022
Prowadząc sprzedaż w Polsce, możemy ją w prosty sposób rozszerzyć na kolejne rynki i zaoferować swoje produkty w Unii Europejskiej, USA i innych krajach. Dowiedz się, jak skonfigurować sklep, aby rozpocząć sprzedaż za granicą.