Optymalizacja sklepu internetowego SOTESHOP. FastCache - 100x szybsza odsłona i mniejsze obciążenie serwera.

08/02/2022

Zanim strona wyświetli się użytkownikowi w przeglądarce, musi być wygenerowana po stronie serwera. Im krócej strona się generuje, tym szybciej przekazana jest do wyświetlania w przeglądarce. FastCache to system bardzo szybkiego generowania stron, nawet 100x szybciej. Jest on standardem we wszystkich sklepach SOTESHOP.

Optymalizacja sklepu internetowego. FastCache.

Optymalizacja sklepu internetowego

Na optymalizację sklepu wpływają 2 głowne elementy:

 • Generowanie sklepu po stronie serwera.
 • Wyświetlenie w przeglądarce.

Generowanie po stronie serwera

Obejmuje operacje, jakie musi wykonać serwer, żeby wysłać zawartość strony do przeglądarki. Elementy mające wpływ na czas generowania strony:

 1. Szybkość serwera.
 2. Wydajność bazy danych.
 3. Program sklepu.
 4. Systemy optymalizacji w sklepie.
 5. Aktualny ruch na serwerze i jego obciążenie.
 6. Limity na serwerach.

Problem z wydajnością serwera

Jeśli strona wymaga dużej mocy obliczeniowej, aby zostać wygenerowana, to wraz ze wzrostem ruchu na stronie, szybko wzrasta obciążenie serwera. Jeśli 100x wzrośnie ruch na stronie, to proporcjonalnie wzrośnie obciążenie serwera. Zbyt duże obciążenie w krótkim czasie, może powodować przekroczenie różnych limitów stosowanych przez firmy hostingowe, a co za tym idzie, strona zacznie wyświetlać się wolniej lub zostanie wyłączona.

FastCache - szybsze generowanie stron sklepu nawet 100x

Z pomocą przychodzi nam system FastCache. Jest to specjalny system optymalizacji wyświetlania stron, który jest dostępny w każdym sklepie opartym na oprogramowaniu SOTESHOP, w każdej wersji, bez żadnych dopłat.

FastCache optymalizuje strony, które były ostatnio wyświetlane i trzyma ich wygenerowaną kopię, którą może bardzo szybko wyświetlić. Co więcej strony zachowują swoją pełną funkcjonalność, nawet bez łączenia się z bazą danych. Dzięki temu systemowi docelowa strona może być generowana nawet 100x szybciej niż standardowe wyświetlenie. To nie tylko większa wydajność i mniejsze obciążenie serwera, ale także dodatkowe zabezpieczenie przed atakami blokującymi działanie strony.

Zobacz, jak w prosty sposób włączyć FastCache: Dokumentacja FastCache

Wyświetlenie w przeglądarce

Kiedy strona jest wygenerowana po stronie serwera, przesyłana jest do użytkownika. Elementy wpływające na wyświetlenie strony:

 • Szybkość łącza internetowego serwera.
 • Szybkość łacza internetowego użytkownika.
 • Połączenie i przepustowość łącz między serwerem a użytkownikiem.
 • Szybkość komputera i przeglądarka.
 • Optymalizacja wyświetlanej strony.
 • Zdjęcia i inne elementy multimedialne.

W przypadku wyświetlania stron w sklepie internetowym, ostatnie 2 elementy są powiązane z oprogramowaniem sklepu. Dobry program pozwala na szybkie wyświetlenie strony, optymalizuje zdjęcia i dostosowuje treści do urządzenia odbiorcy. W SOTESHOP są zaimplementowane nie tylko mechanizmy optymalizacji generowania strony, ale także jej wyświetlania po stronie użytkownika.

Przeczytaj artykuł o optymalizacji sklepu: Google PageSpeed. Szybszy sklep.

Podsumowanie

Jeśli chcemy, aby nasz sklep szybko się wyświetlał szybko, warto wybrać zarówno dobre oprogramowanie, jak i dobry hosting. Dzięki temu będziemy mogli zachować szybki czas odsłony, nawet jeśli ruch w sklepie się zwiększy. Wybierając hosting nie warto wybierać najtańszych rozwiązań, bo często mają one ograniczenia, o których nikt nie mówi głośno, a które szybko się pojawiają. Wybierając oprogramowanie sklepu, warto zwrócić uwagę, czy program posiada opcje optymalizacji sklepu i posiada w standardzie system "cacheowania" FastCache lub inny podobny, dzięki któremu możemy zapewnić szybsze wyświetlanie sklepu przy większym ruchu na stronie.


Założ swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep

Powiązane strony

Google PageSpeed. Szybszy sklep.

Google PageSpeed. Szybszy sklep.

10/09/2020
Ukazała się aktualizacja przyspieszająca działanie sklepu. Szybkość ładowania się stron sklepu ma duże znaczenie, nie tylko dla klientów, ale także jest jednym z parametrów wykorzystywanych przez Google do pozycjonowania.
Pozycjonowanie sklepu internetowego SOTESHOP. 30 elementów SEO.

Pozycjonowanie sklepu internetowego SOTESHOP. 30 elementów SEO.

12/11/2020
Poznaj 33 elementy SEO, które powinien posiadać sklep internetowy. Przedstawimy wybrane mechanizmy wspomagające pozycjonowanie sklepu internetowego. Oprogramowanie SOTESHOP posiada wiele elementów wspierających indeksowanie i pozycjonowanie sklepu. Techniczne elementy SEO każdego sklepu.
Jak założyć sklep internetowy - kompleksowy poradnik.

Jak założyć sklep internetowy - kompleksowy poradnik.

28/10/2021
Jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub chcesz rozpocząć działalność jako sprzedawca online, założenie sklepu internetowego może być dla Ciebie niezwykle opłacalne. W dobie rosnącego znaczenia e-commerce i coraz większej liczby zakupów dokonywanych przez internet, rynek jest bardzo konkurencyjny, ale jednocześnie pełen możliwości. W tym poradniku przedstawiamy kompleksowe wytyczne dotyczące założenia i prowadzenia sklepu internetowego, które pomogą Ci z sukcesem rozpocząć swoją przygodę z e-commerce.