Dodaj obrazek favicon.ico, symbol Twojego sklepu internetowego w przeglądarce za pomocą aplikacji Favicon. Ta mała ikona poprawi identyfikację marki Twojego serwisu oraz pozwoli się wyróżnić, przez co sklep będzie bardziej rozpoznawalny przez klientów. Wszystkie znaczące firmy korzystają z favicon.

Dodanie ikony favicon w sklepie internetowym

 1. Wejdź na stronę aplikacji w panelu administracyjnym => Aplikacje=> Favicon

  Konfiguracja Favicon w sklepie internetowym

 2. Dodaj ikonę favicon.ico,

  Plik musi mieć rozszerzenie .ico

 3. Naciśnij przycisk Zapisz.

  Po dodaniu ikonki wyświetli się ona w aplikacji w panelu administracyjnym. Istnieje możliwość zmienienia jej w późniejszym czasie.

Czasami zdarza się, że ikonka nie pojawia się od razu w przeglądarce. Zależne jest to ustawień pamięci podręcznej przeglądarki. W takim przypadku należy odświeżyć pamięć podręczną kombinacją przycisków CTRL + SHIFT + R (na komputerach z systemem Mac OS kombinacja przycisków CMD + SHIFT + R), bądź zrestartować przeglądarkę.

Dodanie Favicon do sklepu

Jak stworzyć ikonę dla sklepu?

W sieci dostępnych jest kilka serwisów, które pomagają w tworzeniu ikonki. Ciekawym rozwiązaniem jest strona favicon.ico Generator. Daje ona możliwość stworzenia favicon od A do Z.

Tworzenie ikonki favicon

Ikonkę można stworzyć od podstaw lub zaimportować zdjęcie np. logo swojego sklepu. Należy pamiętać, że favicon jest kwadratem. Można również wybrać obrazek dla swojego sklepu z gotowych już projektów. Większość z nich jest oparta na otwartej licencji.

 1. Narysuj swoją ikonę (wybierz kolor, przejrzystość, klatki animacji) lub wgraj obrazek poprzez opcję Import Image,
 2. Naciśnij przycisk Download Favicon i zapisz ikonę na dysku lokalnym,
 3. Wgraj ikonę do swojego sklepu.