Aplikacja “Rozszerzenie bloga” pozwala na prezentowanie wpisów z bloga na karcie produktu oraz w kategoriach. Elementy te dostarczają pomocnych informacji dla klientów i korzystnie wpływają na pozycjonowanie zarówno produktow jak i kategorii. 

Rozszerzenie bloga

Obejrzyj prezentację video i poznaj rozszerzone funkcje bloga w sklepie internetowym SOTESHOP.


Produkty

W nowej wersji bloga możemy powiązać produkty z artykułem. Teraz dodatkowo, wpisy zawierające odwołania do produktu, pojawią się automatycznie na jego karcie. Dzięki temu klient może przeczytać dodatkowe informacje na blogu i jednocześnie zwiększamy powiązania wewnętrzne linków sklepu, co ma duże znaczenie w SEO i pozycjonowaniu.

Kategorie

W kategoriach możemy wyświetlić powiązane artykuły w postaci linków nad listą produtków (w opisie kategorii), oraz na dole strony w postaci zdjęcia i skroconego opisu.

Tutaj warto dodać artykuły powiązane z daną kategorią lub grupą produkjtów np. Jak coś zrobić, porady, informacje. Artykuły z bloga będą skuteczniejsze w pozycjonowaniu kategorii niż sam opis.

Aktywacja

Po zainstalowaniu dodatku należy przejść w panelu do bloga Applikacje->Blog i wybrać z menu “Konfiguracja”. Pojawią się nowe sekcje:

  • Posty na karcie produktu
  • Posty w opisie kategorii
  • Posty na stronie kategorii

Wystarczy zaznaczyć “Aktywuj” w danej sekcji by nowa funkcja pokazała się w sklepie. Dodatkowo możemy zmienić wygląd prezentacji i ilość pokazywanych artykułów.

Dokumentacja dodatku: Rozszerzenie bloga