Banery. Mała zmiana, duży efekt.

28/06/2021

Zmieniliśmy algorytm wyświetlania banerów, aktualnie system pamięta, jakie banery były już wyświetlane danemu użytkownikowi i wyświetla mu nowe.

Przed aktualizacją, po wejściu na główną stronę sklepu internetowego, zawsze pojawiał się pierwszy baner. Po ustalonym czasie pokazywał się drugi itd.

Nowy algorytm zapamiętuje dla każdego użytkownika osobno, jaki baner był już wyświetlany. Dzięki temu, przy następnym wejściu na stronę główną sklepu, pokazywane są kolejne banery, zaczynając od ostatnio wyświetlanego banera. Co więcej, to jaki baner był wyświetlany, zapamiętywane jest przez 30 dni.

W obu przypadkach początkowe banery będą wyświetlać się najczęściej, ale po zmianie dalsze i nowe banery będą dodatkowo promowane. Ma to szczególne znaczenie dla klientów powracających i tych, którzy spędzają więcej czasu na stronie sklepu.

Zmiana wyświetlania banerów może pozytywnie wpływać na czas spędzony na stronie i większą ilość kliknięć, co ma znaczenie, nie tylko w wartości sprzedaży, ale także przy ocenie zaangażowania klientów na stronie w procesie pozycjonowania i SEO. Żeby uzyskać jeszcze lepszy efekt, zachęcamy do wykorzystania banerów video.

Przykładowy wykres ilustrujący czas wyświetlania banerów przed aktualizacją (czerwony kolor) i po aktualizacji (zielony).


Dowiedz się więcej o sklepach internetowych i dołącz do Klubu SOTE.

Polecane artykuły

Polecane artykuły na blogu

Aktualizacja grafiki "Moda". Banery video.

07/07/2021
Dostosowaliśmy grafikę “Moda” do lepszej prezentacji banerów video. Banery video dostępne są także dla innych grafik. Obejrzyj przykłady i skorzystaj z nowej funkcji.

Banery video w sklepie internetowym

02/06/2021
Materiały video w sklepie to przyszłość. Podobno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów, ale to video opowiada całą historię. Dlatego dodaliśmy do sklepu internetowego nową funkcję: banery video. Za darmo. W standardzie. Dla wszystkich.

Jak założyć sklep internetowy - kompleksowy poradnik.

28/10/2021
Jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub chcesz rozpocząć działalność jako sprzedawca online, założenie sklepu internetowego może być dla Ciebie niezwykle opłacalne. W dobie rosnącego znaczenia e-commerce i coraz większej liczby zakupów dokonywanych przez internet, rynek jest bardzo konkurencyjny, ale jednocześnie pełen możliwości. W tym poradniku przedstawiamy kompleksowe wytyczne dotyczące założenia i prowadzenia sklepu internetowego, które pomogą Ci z sukcesem rozpocząć swoją przygodę z e-commerce.