Importy z hurtowni - konfiguracja narzutów dla kategorii i zakresów cenowych.

04/09/2023

Integracje z hurtowniami dają sprzedawcom możliwość szybkiego dodania nowych produktów do swojego sklepu. Dodawane są produkty z opisem, zdjęciami czy cenami z ustalonym narzutem. Teraz dodatkowo narzut ten można ustalić w zależności od kategorii oraz kwoty zamówienia. Zmiany zostały dodane do wszystkich standardowych integracji hurtowni z WebStore.

Narzuty dla hurtowni w SOTESHOP

Co to jest narzut?

"Narzut - «różnica między ceną sprzedaży a ceną zakupu/wytworzenia produktu/towaru». Różnicę tę wyraża się kwotowo lub procentowo. Trzeba pamiętać o tym, by nie mylić pojęć narzutu i marży, gdyż może to powodować kłopoty komunikacyjne między przedsiębiorcami lub wewnątrz firmy" - Słownik e-commerce: Narzut - definicja

Zmiany narzutów dla hurtowni w SOTESHOP

Opis nowych funkcji importu z hurtowni w sklepie internetowym SOTESHOP. Funkcje dostępne są w najnowszej aktualizacji sklepu.

Przedziały cen

Tabela narzutów w importach cyklicznych, daje możliwość tworzenia przedziałów cen, dla których ma być stosowany konkretny mnożnik. Dzięki takiemu rozwiązaniu produkty importowane od dystrybutorów mogą mieć różne narzuty w zależności od ceny bazowej. Dla każdego przedziału możemy również ustalić stałą kwotę o, którą ma być zwiększana kwota bazowa produktu.

Narzuty wg ceny

Rozwiązanie to rozszerza podstawową formę narzutu. Oznacza to, że w pierwszej kolejności bazowa cena zwiększana jest o narzut podstawowy, aby dalej być przetworzona przez tabelę narzutów.

Narzuty wg ceny

Indywidualne narzuty w kategoriach

Jeśli w danym imporcie ustawione są indywidualne narzuty na kategorie, tabela narzutów nie jest wtedy uwzględniana. Takie rozwiązanie pozwala zachować pełną kompatybilność wsteczną.

Narzuty w kategoriach

Aktualizacja

Aktualizacje importów hurtowni dostępne są w standardzie dla poszczególnych integracji z WebStore. Sprawdź dokumentację aktualizacji sklepu: Dokumentacja aktualizacji


Założ swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep

Powiązane strony

Jak założyć hurtownię internetową z SOTE?

Jak założyć hurtownię internetową z SOTE?

22/06/2022
Wraz z rozwojem rynku e-commerce i sklepów internetowych, zwiększa się zapotrzebowanie na nowe produkty, a co za tym idzie, popularność hurtowni. Dowiedz się, jak założyć hurtownię internetową i zaoferować swoje produkty innym firmom w modelu b2b.
Hurtownie w Polsce. Lista 675 hurtowni z podziałem na kategorie oraz rankingiem popularności. Raport SOTE 2022.

Hurtownie w Polsce. Lista 675 hurtowni z podziałem na kategorie oraz rankingiem popularności. Raport SOTE 2022.

03/07/2022
Przygotowaliśmy listę 675 hurtowni działających w Polsce wraz z podziałem na kategorie i rankingiem popularności. Znajdź hurtownię ze swojej branży i rozpocznij sprzedaż w internecie. Poszukaj inspiracji i nowych produktów.
Tłumaczenia AI jak to działa? Jak ocenić jakość tłumaczenia?

Tłumaczenia AI jak to działa? Jak ocenić jakość tłumaczenia?

24/08/2023
Tłumaczenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji AI, to zmiana nie tylko w dziedzinie tłumaczenia tekstów, ale jest to część większej rewolucji w e-commerce. Żeby móc w pełni skorzystać z jej możliwości, warto trochę ją zrozumieć. W tym artykule wyjaśnimy, jak realizowane są tłumaczenia AI w SOTE i jak przygotować sklep tak, aby były one jak najlepszej jakości.