Nowa wersja newslettera w SOTESHOP 8. Nowy szablon, raporty wejść i konwersje sprzedaży.

22/02/2022

Ukazała się nowa wersja "Newslettera" dla sklepu internetowego SOTESHOP 8. Nowy szablon, łatwiejsza i bardziej rozbudowana edycja wiadomości, tworzenie kopii, raporty otworzeń, kliknięć oraz śledzenie konwersji. Wszystko w standardzie.

Newsletter w sklepie internetowym SOTESHOP

Jedną z naważniejszych zmian, poza lepszą edycją i wyglądem, są raporty newslettera. Dzięki nim możemy śledzić otwarcia wiadomości i kliknięcia. Obejrzyj video i dowiedz się, jak skonfigurować, wysłać i sprawdzić skuteczność newslettera w sklepie internetowym SOTESHOP 8.

Bądź na bieżąco z nowościami, subskrybuj SOTE na YouTube.

Adresy

W sklepie internetowym SOTESHOP klienci mogą zapisać się na listę mailingową, klikając link na dole strony lub dodać swój adres podczas składania zamówienia. Adresy można dodawać do różnych grup. Adresy można zarówno zaimportować do sklepu, jak wyeksportować.

Korzystając z newslettera, należy pamiętać, że każdy użytkownik musi wyrazić zgodę na otrzymywanie wiadomości.

Wiadomości

W nowej wersji modułu wiadomości zostały wydzielone jako osobny element. Dzięki temu możemy tworzyć wiadomości osobno i wysyłać je w dowolnym momencie. Dostępna jest też opcja tworzenia kopii wiadomości. Rozbudowana została edycja oraz dodaliśmy nowy szablon wiadomości, który można dostosować do swoich potrzeb w konfiguracji.

Tworząc nowy newsletter, kluczowym elementem jest sprawdzenie, jak będzie wyglądała końcowa wiadomość, dlatego dodaliśmy opcję szybkiego wysłania testu. Wystarczy wpisać swój email i kliknąć wyślij.

Wysyłanie

Kiedy wiadomość jest gotowa, przekazujemy ją do wysłania. Na tym etapie określamy, do jakiej grupy adresów ma być wysłany newsletter. Możemy zdefiniować adres nadawcy wiadomości i specjalne konto pocztowe, które będzie wykorzystane do mailingu.

Raporty

Po wysłaniu newslettera, na liście i w edycji wysłanych wiadomości, mamy dostępne raporty obejmujące:

  1. Liczbę otworzenia wiadomości *)
  2. Kliknięcia w linki z newslettera

*) Ze względu na ograniczenia prywatności na różnych systemach obsługi poczty, liczba otworzeń wiadomości podawana jest w przybliżeniu.

Konwersje sprzedaży z newslettera

Jeśli chcemy dodatkowo śledzić konwersję sprzedaży z newslettera, to możemy wykorzystać do tego system ADS Tracker. Poniej przykład konfiguracji:

  • Dodajemy nową platformę z nazwą sklepu np. "Sklep Example"
  • Dodajemy do w/w platformy kampanię "Newsletter"
  • Do każdego newslettera dodajemy reklamę przypisaną w/w kampanii
  • Do każdego z linków (prowdzących do naszego sklepu) w newsletterze dodajemy parametr reklamy ADS Trackera.

Jeśli dodamy linki z ADS Trackera do wiadomości, to jeśli ktoś dokona zakupu po wejściu z takiego linku, zobaczymy odpowiednią informację w zamowieniu. Nawet po wielu dniach od kliknięcia. Ilość dni rozpoznawania konwersji ustawiana jest w konfiguracji ADS Trackera.

Podsumowanie

Newsletter jest ważnym elementem marketingu sklepu internetowego. Dobrze przygotowana kampania mailingowa ma duży wpływ na sprzedaż w sklepie. Pamiętajmy, że newsletter to nie tylko sprzedaż, ale przede wszystkim sposób komunikacji z klientami.

Jeśli połączymy newsletter z prowadzeniem bloga, w prosty sposób możemy zwiększyć skuteczność swoich działań marketingowych.

Aktualizacja sklepu

Nowa wersja newslettera dostępna jest w aktualizacjach dla wszystkich sklepów SOTESHOP 8. Jeśli nie masz już dostępu do aktualizacji, skorzystaj z nowej oferty i indywidualnego rabatu.

Aktualizacje i pomoc techniczną oferujemy obecnie w formie planów abonamentowych. W ramach tej usługi udostępniamy również aktualizację do wersji 8. Dla każdego z naszych dotychczasowych klientów przygotowaliśmy atrakcyjny indywidualny rabat.


Wybierz nową usługę SOTESHOP z indywidualnym rabatem.

Sprawdź swój rabat

Powiązane strony

Jak wysłać newsletter w sklepie internetowym i mierzyć jego skuteczność? 7 odpowiedzi na często zadawane pytania i praktyczne porady.

Jak wysłać newsletter w sklepie internetowym i mierzyć jego skuteczność? 7 odpowiedzi na często zadawane pytania i praktyczne porady.

25/02/2022
Dobrze prowadzony newsletter jest jednym z najważniejszych kanałów sprzedaży w sklepie internetowym. Dowiedz się, jak wysłać profesjonalny newsletter i mierzyć jego skuteczność w sklepie internetowym.
SOTESHOP 8. Blog w sklepie internetowym. Lepsze SEO i skuteczniejsze pozycjonowanie sklepu.

SOTESHOP 8. Blog w sklepie internetowym. Lepsze SEO i skuteczniejsze pozycjonowanie sklepu.

22/12/2021
Ukazała się nowa wersja bloga dla sklepu internetowego SOTESHOP w wersji 8. Nowy blog to lepsza prezentacja artykułów, powiązania z produktami, postami, nowe kategorie, galeria zdjęć i przed wszystkim bardzo dobre SEO.
Nowy program partnerski. Udostępnij link i zarabiaj z SOTE. Wysokie  rabaty.

Nowy program partnerski. Udostępnij link i zarabiaj z SOTE. Wysokie rabaty.

18/02/2022
Przygotowaliśmy dwa nowe programy partnerskie: Standard i Premium, dzięki którym nasi partnerzy, a nawet nasi klienci, mogą zarabiać na produktach SOTE. Wystarczy udostępnić link i zarabiać na dowolnej sprzedaży lub zaoferować swoim klientom sklep internetowy SOTESHOP z wysokim rabatem.