RODO

21/05/2018

Wydaliśmy aktualizację programu związaną z RODO. Uaktualnij swój sklep i poinformuj klientów o swojej polityce prywatności.

Oprogramowanie SOTESHOP spełnia wszystkie aktualne unijne wymogi prawne i jest certyfikowane przez organizację Trusted Shops pod względem zgodności z prawem europejskim. Wchodząca ustawa o przetwarzaniu danych RODO nakłada na administratorów sklepów szereg obowiązków, celem wzmocnienia polityki bezpieczeństwa przetwarzanych danych, która w naszym oprogramowaniu stoi na wysokim poziomie.

Program posiada wymagane zabezpieczenia, w tym np. podwójne szyfrowanie wrażliwych danych w bazie, wsparcie dla protokołu ssl oraz szereg zabezpieczeń programistycznych chroniących sklep.

Jak dostosować sklep po aktualizacji:

1. W odpowiednich formularzach np. rejestracji użytkowników, zamówienia, newslettera automatycznie pojawi się komunikat dotyczący wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

2. Komunikat ten odwołuje się do tekstu polityki prywatności - zalecamy przeczytać tekst aktualnie zamieszczony w sklepie i jeśli to potrzebne, wprowadzić w nim zmiany (Marketing => Informacje => Polityka prywatności).

3. Po dokonaniu zmian w polityce prywatności i regulaminie można włączyć w sklepie komunikat informujący o zmianach, wyświetlany dla wszystkich klientów na stronie głównej (Konfiguracja modułów => Moduł zgodności => Powiadomienie o zmianach w regulaminach)

Instrukcja aktualizacji SOTESHOP
Zamów dostęp do aktualizacji SOTESHOP