Śledzenie przesyłki i dostawa w weekend

26/11/2020

Dodaliśmy nowe funkcje dotyczące śledzenia przesyłki przez klientów sklepu oraz możliwość definiowania dodatkowej kwoty przy wyborze dostawy w weekend.

Dla wielu klientów informacja o tym, kiedy dotrze przesyłka, oraz gdzie się aktualnie znajduje, jest bardzo ważnym elementem, dlatego dodaliśmy usprawnienia ułatwiające sprzedawcom przekazywanie takich informacji w zamówieniu. Zachęcamy do aktualizacji sklepu.

Śledzenie przesyłki

Proces wysłania linku jest powiązany ze statusem zamówienia i numerem przesyłki. Jeśli dodamy numer przesyłki i wybierzemy odpowiedni status zamówienia, to link powiązany z dostawą, zostanie wysłany automatycznie. Dodatkowo informacja ta pojawi się w szczegółach zamówienia po zalogowaniu.

Powiązanie dostawy i linku śledzenia przesyłki

  1. Należy wejść do edycji dostaw Menu->Sprzedaż->Dostawy
  2. Wybieramy dostawę i przechodzimy do edycji.
  3. W polu: Link do śledzenia przesyłki - dodajemy adres strony dostawcy, który umożliwia na śledzenie paczki

Lista popularnych dostawców i adresy do "Linku śledzenia przesyłki":

Dla dostaw paczkomatów InPost oraz przesyłek Poczty Polskiej nie trzeba definiować adresów, gdyż link ten wysyłany jest automatycznie.

Oznaczenie statusu zamówienia

Kolejnym etapem jest przejście do edycji statusów zamówienia Menu->Sprzedaż->Zamówienia->Statusy i zaznaczenie opcji “Dodaj link do śledzenia przesyłki”.

Informacja o śledzeniu przesyłki

Jeśli sklep doda informacje o śledzeniu przesyłki w dostawie i statusie zamówienia, to klient po aktualizacji statusu, otrzyma link do śledzenia przesyłki. Dane te znajdą się też w szczegółach zamówienia po zalogowaniu.

Dostawa w weekend

W sklepie dostępna jest opcja “Paczki w Weekend” dla InPost (zobacz wpis z dnia 19.03.2020), teraz dodaliśmy dodatkowo możliwość definiowania dostawy w weekend także dla innych dostaw. Dodatkowo sprzedawca może zdefiniować dodatkowy koszt za taką dostawę. Przed zdefiniowaniem dostawy w weekend, należy upewnić się, że dany dostawca oferuje taką usługę.

Aktywowanie dostawy w weekend

  1. Wybieramy Menu->Sprzedaż->Dostawy
  2. Przechodzimy do edycji dostawy.
  3. Zaznaczamy opcję “Dostawa w weekend” i definiujemy dodatkowy koszt.

Po przejściu do sklepu w koszyku pojawi się dodatkowa opcja przy danej dostawie.


Dowiedz się więcej o sklepach internetowych i dołącz do Klubu SOTE.