Śledzenie przesyłki i dostawa w weekend

26/11/2020

Dodaliśmy nowe funkcje dotyczące śledzenia przesyłki przez klientów sklepu oraz możliwość definiowania dodatkowej kwoty przy wyborze dostawy w weekend.

Dla wielu klientów informacja o tym, kiedy dotrze przesyłka, oraz gdzie się aktualnie znajduje, jest bardzo ważnym elementem, dlatego dodaliśmy usprawnienia ułatwiające sprzedawcom przekazywanie takich informacji w zamówieniu. Zachęcamy do aktualizacji sklepu.

Śledzenie przesyłki

Proces wysłania linku jest powiązany ze statusem zamówienia i numerem przesyłki. Jeśli dodamy numer przesyłki i wybierzemy odpowiedni status zamówienia, to link powiązany z dostawą, zostanie wysłany automatycznie. Dodatkowo informacja ta pojawi się w szczegółach zamówienia po zalogowaniu.

Powiązanie dostawy i linku śledzenia przesyłki

  1. Należy wejść do edycji dostaw Menu->Sprzedaż->Dostawy
  2. Wybieramy dostawę i przechodzimy do edycji.
  3. W polu: Link do śledzenia przesyłki - dodajemy adres strony dostawcy, który umożliwia na śledzenie paczki

Lista popularnych dostawców i adresy do "Linku śledzenia przesyłki":

Dla dostaw paczkomatów InPost oraz przesyłek Poczty Polskiej nie trzeba definiować adresów, gdyż link ten wysyłany jest automatycznie.

Oznaczenie statusu zamówienia

Kolejnym etapem jest przejście do edycji statusów zamówienia Menu->Sprzedaż->Zamówienia->Statusy i zaznaczenie opcji “Dodaj link do śledzenia przesyłki”.

Informacja o śledzeniu przesyłki

Jeśli sklep doda informacje o śledzeniu przesyłki w dostawie i statusie zamówienia, to klient po aktualizacji statusu, otrzyma link do śledzenia przesyłki. Dane te znajdą się też w szczegółach zamówienia po zalogowaniu.

Dostawa w weekend

W sklepie dostępna jest opcja “Paczki w Weekend” dla InPost (zobacz wpis z dnia 19.03.2020), teraz dodaliśmy dodatkowo możliwość definiowania dostawy w weekend także dla innych dostaw. Dodatkowo sprzedawca może zdefiniować dodatkowy koszt za taką dostawę. Przed zdefiniowaniem dostawy w weekend, należy upewnić się, że dany dostawca oferuje taką usługę.

Aktywowanie dostawy w weekend

  1. Wybieramy Menu->Sprzedaż->Dostawy
  2. Przechodzimy do edycji dostawy.
  3. Zaznaczamy opcję “Dostawa w weekend” i definiujemy dodatkowy koszt.

Po przejściu do sklepu w koszyku pojawi się dodatkowa opcja przy danej dostawie.


Założ swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep

Powiązane strony

Jak założyć sklep internetowy -  kompleksowy poradnik.

Jak założyć sklep internetowy - kompleksowy poradnik.

28/10/2021
Jeśli jesteś właścicielem małej firmy lub chcesz rozpocząć działalność jako sprzedawca online, założenie sklepu internetowego może być dla Ciebie niezwykle opłacalne. W dobie rosnącego znaczenia e-commerce i coraz większej liczby zakupów dokonywanych przez internet, rynek jest bardzo konkurencyjny, ale jednocześnie pełen możliwości. W tym poradniku przedstawiamy kompleksowe wytyczne dotyczące założenia i prowadzenia sklepu internetowego, które pomogą Ci z sukcesem rozpocząć swoją przygodę z e-commerce.
Nowa wersja SOTESHOP 8

Nowa wersja SOTESHOP 8

06/10/2021
Po wielu miesiącach pracy naszego zespołu, ukazała się nowa wersja SOTESHOP 8. Największą zmianą jest nowy panel administracyjny, ale łącznie dokonaliśmy zmian w 146 modułach sklepu. To największa aktualizacja, jaką kiedykolwiek wydaliśmy i mamy nadzieję, że najlepsza.
SOTESHOP 8. Blog w sklepie internetowym. Lepsze SEO i skuteczniejsze pozycjonowanie sklepu.

SOTESHOP 8. Blog w sklepie internetowym. Lepsze SEO i skuteczniejsze pozycjonowanie sklepu.

22/12/2021
Ukazała się nowa wersja bloga dla sklepu internetowego SOTESHOP w wersji 8. Nowy blog to lepsza prezentacja artykułów, powiązania z produktami, postami, nowe kategorie, galeria zdjęć i przed wszystkim bardzo dobre SEO.