SOTESHOP i wersja PHP. Narzędzia eksperta.

26/06/2020

Dowiedz się, jak sprawdzić wersję PHP na serwerze z poziomu sklepu, jakie wersje obsługuje SOTESHOP i dlaczego to takie ważne. Poznaj podstawowe narzędzia eksperta.

Co to jest PHP?

Jest to język programowania. Program SOTESHOP napisany jest w PHP i aby sklep działał poprawnie, serwer musi obsługiwać odowiednią wersję PHP.

Zmiana PHP. Czy mnie to dotyczy?

Jeśli masz sklep na serwerach SOTE w usłudze hostingu lub korzystasz ze sklepu w abonamencie, nie musisz martwić się zmianami PHP. Oprogramowanie na serwerze będzie zgodne ze sklepem. W pojedyńczych przypadach (dotyczy starszych usług) indywidualnie ustalamy procedurę zmiany.

Jeśli masz sklep na innym serwerze i zmieniana jest wersja PHP, warto zapoznać się z poniższymi informacjami.

Narzędzia eksperta

Obejrzyj film przedstawiający podstawowe narzędzia eksperta programu SOTESHOP.

Jakie wersje PHP obsługuje SOTESHOP?

Sklep SOTESHOP (aktualna wersja 7.6.6) można uruchomić na wersjach PHP od 5.6 do 7.1. Sklep nadal może działać na wersji PHP 5.4, ale dla tej wersji nie będą dostępne aktualizacjie i zalecamy uaktualnienie PHP do wersji 5.6.

Dlaczego zmieniane są wersje PHP i dlaczego to takie ważne?

Nowe wersje PHP udostępniają nowe funkcje, z ktorych korzystają programy, ale jednym z podstawowych powodów zmiany, są względy bezpieczeństwa.

Czy można zmienić wersję PHP na serwerze?

Większość usług hostingowych umożliwia zmianę wersji PHP dla danej usługi lub strony. Przy zmianie ważne jest, żeby wybrać wersję, którą obsługuje SOTESHOP.

Co muszę zrobić po zmianie wersji PHP?

Po zmianie wersji PHP sklep zadziała od razu.

Jak zaktualizować dostęp do bazy danych?

Dostęp do bazy danych można uaktualnić w Panelu aktualizacji->Narzędzia eksperta->Konfiguracja MySQL. Wystarczy podać dane i zapisać. Ważne jest, aby (np. przed zmianą PHP z 5 na 7) wcześniej ustalić dane dostępowe: serwer bazy danych, użytkownik, hasło i nazwę bazy.

Pomoc techniczna

Jeśli na serwerze zmieniana jest wersja PHP i potrzebują Państwo pomocy technicznej związanej ze sklepem, chętnie pomożemy. Wystarczy dodać zgłoszenie w systemie serwisowym http://serwis.sote.pl


Jeśli posiadasz licencję bezterminową na sklep internetowy SOTESHOP i nie masz już dostępu do aktualizacji

Jak zaktualizować sklep: Dokumentacja