VAT Brexit

23/03/2021

W oprogramowaniu sklepu wprowadziliśmy zmiany wynikające z Brexitu. Jest to ważna zmiana dla wszystkich sklepów, w których możliwe jest zamówienie z dostawą do Wielkiej Brytanii. W związku z tym, że Wielka Brytania nie należy już do Unii Europejskiej, nie można już sprzedawać do niej towarów z VAT 23% ani VAT UE.

Zmiany:

  • Aktualnie obowiązującą stawką VAT dla Wielkiej Brytanii jest VAT ex o wartości 0%.
  • Została wprowadzona kwota minimalna dla zamówienia z dostawą do Wielkiej Brytanii: 135 funtów. Wynika to z faktu, że dla transakcji poniżej tej kwoty istnieje obowiązek wystąpienia przez firmę sprzedającą o numer EORI GB oraz odprowadzania VATU bezpośrednio do urzędu w UK. Wartość zamówienia sprawdzana jest w momencie kliknięcia na przycisk na stronie koszyka: Przejdź do potwierdzenia.
  • Minimalna wartość zamówienia 135 funtów obowiązuje jedynie w przypadku dokonywania zakupu przez osoby fizyczne, nie dotyczy transakcji dokonywanych przez firmy.
  • Warunkiem poprawnego działania tej funkcjonalności po aktualizacji są: aktywna waluta Funt w sklepie oraz poprawnie zdefiniowany kurs tej waluty.

Jeśli w Twoim sklepie funt jest aktywną walutą, to nie musisz nic robić, zmiany zaczną działać po aktualizacji sklepu. Jeśli nie sprzedawałeś do tej pory do Wielkiej Brytanii, to aktywuj walutę Funt(GBP) i wprowadź jej poprawny kurs.

Zamów profesjonalny regulamin dla swojego sklepu internetowego

Powiązane strony

Regulamin sklepu internetowego. Aktualizacja VAT UE.

Regulamin sklepu internetowego. Aktualizacja VAT UE.

31/08/2021
Bezpieczny sklep to nie tylko program, ale także dobry i aktualny regulamin sklepu. Dlatego przygotowaliśmy dla naszych klientów aktualizację pakietu regulaminu dla sklepów, dostosowując go do nowych stawek VAT UE dla konsumentów. Regulamin jest przygotowywany we współpracy z kancelarią mecenasa Arkadiusza Jaskuły z Poznania. Tłumaczenia regulaminu są realizowane jako tłumaczenie przysięgłe.
Zmiany VAT od 1 lipca 2021. Aktualizacja sklepu.

Zmiany VAT od 1 lipca 2021. Aktualizacja sklepu.

23/08/2021
Wydaliśmy aktualizację dotyczącą naliczania VAT dla transakcji w obrębie Unii Europejskiej. Ma to związek ze zmianami prawnymi, które weszły w życie 1 lipca 2021 r. Aktualizacja umożliwia naliczanie VAT w transakcjach międzynarodowych zgodnie z nowymi przepisami. Główna zmiana polega na tym, że klienci z UE dokonują zakupów ze stawką VAT obowiązującą w ich kraju. Do tej pory była naliczana stawka VAT wg kraju sprzedawcy.
Regulamin sklepu - wersja angielska.

Regulamin sklepu - wersja angielska.

28/01/2021
Nowa usługa. Regulamin w wersji angielskiej. Sprzedając poza granicami Polski, należy pamiętać o dodaniu aktualnego regulaminu sklepu i polityki prywatności w wersji angielskiej. Dodając regulamin i politykę prywatności w wersji angielskiej, powinniśmy posiadać tłumaczenie przysięgłe. Dodatkowo należy pamiętać o aktualizacji dokumentów w przypadku zmiany prawa, nie tylko w wersji polskiej, ale także tłumaczeń.