VAT Brexit

23/03/2021

W oprogramowaniu sklepu wprowadziliśmy zmiany wynikające z Brexitu. Jest to ważna zmiana dla wszystkich sklepów, w których możliwe jest zamówienie z dostawą do Wielkiej Brytanii. W związku z tym, że Wielka Brytania nie należy już do Unii Europejskiej, nie można już sprzedawać do niej towarów z VAT 23% ani VAT UE.

Zmiany:

  • Aktualnie obowiązującą stawką VAT dla Wielkiej Brytanii jest VAT ex o wartości 0%.
  • Została wprowadzona kwota minimalna dla zamówienia z dostawą do Wielkiej Brytanii: 135 funtów. Wynika to z faktu, że dla transakcji poniżej tej kwoty istnieje obowiązek wystąpienia przez firmę sprzedającą o numer EORI GB oraz odprowadzania VATU bezpośrednio do urzędu w UK. Wartość zamówienia sprawdzana jest w momencie kliknięcia na przycisk na stronie koszyka: Przejdź do potwierdzenia.
  • Minimalna wartość zamówienia 135 funtów obowiązuje jedynie w przypadku dokonywania zakupu przez osoby fizyczne, nie dotyczy transakcji dokonywanych przez firmy.
  • Warunkiem poprawnego działania tej funkcjonalności po aktualizacji są: aktywna waluta Funt w sklepie oraz poprawnie zdefiniowany kurs tej waluty.

Jeśli w Twoim sklepie funt jest aktywną walutą, to nie musisz nic robić, zmiany zaczną działać po aktualizacji sklepu. Jeśli nie sprzedawałeś do tej pory do Wielkiej Brytanii, to aktywuj walutę Funt(GBP) i wprowadź jej poprawny kurs.


Dowiedz się więcej o sklepach internetowych i dołącz do Klubu SOTE.