Ważna zmiana w Google Analytics (GA4) od 1 lipca 2023r. Dostosuj konfigurację w sklepie.

16/06/2023

Już od 1 lipca 2023 r. Google wprowadza istotne zmiany w usłudze Universal Analytics. Dotychczasowe standardowe usługi w Universal Analytics przestaną przetwarzać nowe dane. Dlatego zdecydowanie zalecamy jak najszybsze przejście na Google Analytics 4 i wprowadzenie odpowiedniej konfiguracji w swoim sklepie internetowym.

GA4 zmiana od 11 lipca 2023

Co oznacza zmiana na GA4

Jeśli jeszcze nie masz utworzonej usługi w GA4, Google automatycznie utworzy ją dla Ciebie. Nowa usługa zostanie skonfigurowana na podstawie ustawień Twojej obecnej usługi w Universal Analytics. Jeśli już masz utworzoną usługę w GA4, która jest powiązana z usługą w Universal Analytics, Google skopiuje z niej wszystkie nieukończone ustawienia konfiguracyjne, takie jak cele i listy odbiorców, chyba że zdecydujesz się na rezygnację. Przygotuj się na te zmiany, aby uniknąć przerw w monitorowaniu i analizowaniu danych!

Komunikat w Google Analytics

Jeśli korzystasz z Universal Analytics, to po zalogowaniu się, zobaczysz informacje o aktualizacji. W komunikacie jest link do dodatkowych instrukcji i aktualny licznik dni do zmiany. Nie zostawiaj aktualizacji na ostatnią chwilę!

ga4 - licznik

GA4 - komunikat

Dane Universal Analytics po 1 lipca 2023

Po 1 lipca 2023 r. nadal masz dostęp do danych w usługach Universal Analytics przez co najmniej 6 miesięcy, ale po tym terminie przestaną one być przetwarzane i nie będą gromadzone nowe dane. Część uług może nadal działać, ale wymagane jest jak najszybsze przejście na Google Analytics 4.

Google Adwords

Google Analytics 4 wymagane jest także do poprawnego działania reklam Google AdWords i wielu innych usług. Ważne jest, aby po zmianach zweryfikować połączenie konta Google Analytics i Google AdWords.

Aktualizacja GA4 w SOTESHOP

Sklep internetowy SOTESHOP jest na bieżąco aktualizowany, aby zapewnić zgodność z Google Analytics. Najnowsza aktualizacja ukazała się kilka dni temu. Wystarczy zaktualizować sklep i upewnić się, czy korzystamy z wersji GA4.

Więcej informacji w artykule: Aktywuj GA4 już teraz i zachowaj ciągłość danych.
Informacja na stronie Google: Google - Wycofanie Universal Analytics


Założ swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep

Powiązane strony

Google Analytics 4 - od 1 lipca 2023 zastąpi całkowicie Google Analytics Universal. Aktywuj GA4 już teraz i zachowaj ciągłość danych.

Google Analytics 4 - od 1 lipca 2023 zastąpi całkowicie Google Analytics Universal. Aktywuj GA4 już teraz i zachowaj ciągłość danych.

28/04/2022
Zmień ustawienia Google Analytics już teraz i zachowaj dane wykorzystywane w raportach i reklamie. Do 1 lipca 2023 r. nadal możesz gromadzić i analizować nowe dane w usługach Universal Analytics. Po 1 lipca 2023 r. przez co najmniej 6 miesięcy zachowasz dostęp w usłudze Universal Analytics do przetworzonych wcześniej danych.
Sklep internetowy SOTESHOP 8.2.0

Sklep internetowy SOTESHOP 8.2.0

31/05/2023
Ukazała się nowa wersja SOTESHOP 8.2.0. Od poprzedniej aktualizacji wprowadziliśmy łącznie 30 usprawnień, w tym zmiany w integracji z Facebookiem, stawki VAT dla dostaw zagranicznych, opcji produktu i wiele innych.
Facebook API konwersji - nowa wersja. Lepsze rejestrowanie zdarzeń w sklepie i dopasowanie w reklamach.

Facebook API konwersji - nowa wersja. Lepsze rejestrowanie zdarzeń w sklepie i dopasowanie w reklamach.

25/05/2023
Wydaliśmy nową wersję dodatku Facebook API konwersji. W nowej wersji dodaliśmy większą ilość rejestrowanych zdarzeń oraz przesyłanie dokładniejszych danych. Dzięki tej zmianie Facebook może skuteczniej dopasować reklamy do potencjalnych klientów oraz przedstawiać lepsze raporty.