Wyszukiwanie Google w sklepie internetowym. Większa trafność wyszukiwania. Bonus SEO.

21/02/2023

Jedną z ważnych dróg dotarcia do produktu w sklepie internetowym jest wyszukiwanie. Jeśli klient nie znajdzie produktu, który go interesuje, pójdzie gdzie indziej. Czasami ten produkt jest w sklepie, tylko klient nie wiedział, jak go odnaleźć. Tu z pomocą przychodzi nowa funkcja w sklepie SOTESHOP - integracja z wyszukiwaniem Google bezpośrednio w sklepie.

Google Search Engine

Jak działa Google Custom Search w sklepie SOTESHOP?

Integracja Google Custom Search jest bezpośrednio połączona z wyszukiwaniem w sklepie. Kiedy klient wpisuje frazę w wyszukiwaniu produktów, sklep przeszukuje ofertę oraz wszystkie strony zaindeksowane w Google.

Jako wynik pokażą się zarówno produkty pasujące do zapytania, jak i inne strony wyszukane przez Google. Dodatkowo można podłączyć do wyszukiwania, nie tylko stroną samego sklepu, ale także inne strony i domeny. Wszystko zależy od konfiguracji wyszukiwania po stronie Google.

Przykład prezentacji wyniku wyszukiwania w sklepie.

Google Custom Search

Jak dodać wyszukiwarkę Google do sklepu?

Aby aktywować wyszukiwanie Google w sklepie należy zainstalować dodatek: Google Custom Search. Do aktywowania będzie też potrzebne konto Google i odpowiednia konfiguracja. Proces aktywacji i konfiguracji opisany jest w dokumentacji.

Dokumentacja integracji: Dokumentacja Google Custom Search

Pobierz za darmo dodatek w ramach abonamentu SOTESHOP PRO lub VIP
lub zamów jednorazowo.

Google Custom Search

Bonus SEO

Wyszukiwanie Google opiera się na algorytmach i systemach informatycznych, które bardzo lubią dane. Im więcej informacji mają o danej stronie, tym trafniej przedstawiają wyniki w wynikach wyszukiwania. Dodanie wyszukiwarki do sklepu to dobra metoda, na dostarczanie takich danych, które mogą bardzo przydać się w przyszłości.

Nie jest publicznie potwierdzone jakie dane są wykorzystywane przez algorymy Google, a jakie nie, ale dostarczanie rzetelnych informcji do systemów wyszkiwania jest dobrą praktyką SEO.

Dodatkowo analizując wyniki zapytań w sklepie, można łatwo zoptymalizować treści pod SEO. Dzięki temu będziemy mieć lepiej prezentowane wyniki wyszkiwania w sklepie, a to, razem z dłuższym czasem użytkowników na stronie, będzie miało realny wpływ na wyszukiwanie globalne w Google

.


Załóż swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep

Powiązane strony

Polecane artykuły na blogu

Nowa funkcja wyszukiwania w sklepie

27/11/2019
Dodaliśmy nową funkcję wyszukiwania w sklepie. Jest to dodatkowy opis produktu, który nie jest wyświetlany na stronie, ale jest brany pod uwagę podczas wyszukiwania. Funkcja ta pozwala na usprawnienie wyszukiwania i wyświetlenie wyników dla różnych zapytań.

Większa ilość produktów w sklepach internetowych SOTESHOP.

08/02/2023
Zwiększamy ilość produktów w sklepie internetowym SOTESHOP dla wersji SOTESHOP Standard, PRO i VIP. Wszystko w ramach aktualnych abonamentów, bez żadnych dopłat. Dodatkowo oferujemy możliwość uruchomienia sklepu SOTESHOP z asortymentem nawet do 100 000 produktów.

Kurier InPost - integracja ze sklepem internetowym SOTESHOP.

16/02/2023
Dodaliśmy integrację z Kurierem InPost do sklepu internetowego SOTESHOP. Teraz możesz zaoferować swoim klientom nie tylko wysyłkę do paczkomatu InPost, ale także dostarczyć paczkę bezpośrednio na wskazany adres. Usługa jest bezpłatna dla sklepów w abonamencie SOTESHOP PRO i VIP. Dla sklepów w wersji Start i Standard można ją zamowić w WebStore.