Jak sprawdzić reklamy konkurencji? Facebook Ad Library.

05/09/2019

Jak sprawdzić reklamy konkurencji na Facebooku? Wystarczy wejść na stronę Facebook Ad Library i wpisać nazwę wybranej strony Facebook page.

Facebook udostępnił serwis Ad Library kilka miesięcy temu i pozwala na wyszukiwanie wszystkich aktywnych i nieaktywnych reklam powiązanych z wybraną stroną w swojej sieci reklamowej na Facebook i Instagram.

Dzięki Facebook Ad Library możesz dotrzeć do reklam, które nigdy nie wyświetlą się Tobie, np. z powodu ograniczenia lokalizacji lub innych parametrów.

Jest to świetne narzędzie, nie tylko do podejrzenia wybranych stron, ale może być źródłem inspiracji do stworzenia dobrej i skutecznej reklamy. Warto pamiętać, że wyświetlając reklamę klientom w social media, konkurujemy nie tylko z innymi firmami z branży, ale także walczymy o uwagę klientów z innymi reklamodawcami, którzy kierują swoje reklamy do tej samej grupy odbiorców.

Sprawdź konkurencję w: Facebook Ad Library

Przykładowy wynik dla strony: Facebook Soteshop

Soteshop na Facebooku


Założ swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Powiązane strony

Polecane artykuły na blogu

Reklama sklepu internetowego. Jak zacząć? 9 pytań i odpowiedzi.

15/01/2020
Reklamowanie sklepu internetowego trzeba zacząć od dobrego zrozumienia, jak działają reklamy na Facebooku i Google. Niezależnie od tego, czy robimy to sami, czy zlecamy reklamę zewnętrznej firmie, wiedza ta jest niezbędna, by skuteczniej się reklamować.

Czy moja reklama sklepu jest skuteczna? Reklama w Google i na Facebooku.

04/11/2020
Jest wiele metod oceniania skuteczności reklamy i składa się na to wiele parametrów, jednak jeden z elementów tej układanki jest szczególnie ważny - odpowiedź na pytanie: czy klient, składając zamówienie, wszedł do sklepu z reklamy?

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. 12 sprawdzonych sposobów od SOTE.

11/10/2021
Zapoznaj się z wybranymi metodami zwiększenia sprzedaży w sklepie. Obejmują ogólny proces związany ze sprzedażą w internecie i dotarciem do nowych klientów. Poznaj 12 sprawdzonych sposobów, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym. Praktyczne porady, które możesz zacząć wprowadzać już dzisiaj.