Zakup niezawodowy dla firm

29/12/2020

Dodaliśmy nową opcję do zamówienia, która pozwala na określenie zamówienia dla firm jako zakupu niezawodowego. Zmiana ta dostosowuje sklep do zmian prawnych wchodzących w życie 1 stycznia 2021 r.

Zakup niezawodowy - komentarz eksperta

“Nowelizacja Ustawy o prawach konsumenta i Kodeksu cywilnego, wchodząca w życie od 1 stycznia 2021 r., zmienia przede wszystkim fakt, iż osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w określonych przypadkach zyskają nowe przywileje i dodatkową ochronę konsumencką. Oznacza to, że będą traktowane jak konsumenci, w związku z tym zostaną objęte ochroną przewidzianą dla konsumentów mimo, że są przedsiębiorcami. To zupełnie nowa sytuacja — obecnie przedsiębiorcy, który otrzyma fakturę za dokonane zakupy, nie przysługują żadne uprawnienia konsumenckie. Po zmianie przepisów, czyli od 1 stycznia 2021 roku osoba prowadząca działalność gospodarczą będzie objęta ochroną przewidzianą dla konsumentów w zakresie: klauzul niedozwolonych, rękojmi za wady, prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Tacy przedsiębiorcy nie stają się jako takimi konsumentami, a jedynie zostają im przyznane niektóre prawa konsumenckie.“

Adwokat Arkadiusz Jaskuła
www.adwokat-jaskula.pl

Jak aktywować zakup niezawodowy dla firm?

  1. W pierwszej kolejności należy zaktualizować sklep do najnowszej wersji.
  2. W panelu sklepu wybieramy Menu->Zamówienia->Konfiguracja
  3. Zaznaczamy “Aktywuj zakup o charakterze niezawodowym dla firm”.

Po aktywacji w formularzu zamówienia dla firm pojawi się dodatkowe pole. Po złożeniu zamówienia odpowiednie informacje zostaną dodane do zamówienia w wiadomościach e-mail, w panelu sklepu i na koncie użytkownika.

Regulamin sklepu

Odpowiednie zmiany należy także dodać do regulaminu sklepu m.in. określające konsumenta oraz prawa przedsiębiorcy, dla którego dana umowa nie ma charakteru zawodowego.

Zamów profesjonalny regulamin dla swojego sklepu internetowego

Powiązane strony

Zmiany VAT od 1 lipca 2021. Aktualizacja sklepu.

Zmiany VAT od 1 lipca 2021. Aktualizacja sklepu.

23/08/2021
Wydaliśmy aktualizację dotyczącą naliczania VAT dla transakcji w obrębie Unii Europejskiej. Ma to związek ze zmianami prawnymi, które weszły w życie 1 lipca 2021 r. Aktualizacja umożliwia naliczanie VAT w transakcjach międzynarodowych zgodnie z nowymi przepisami. Główna zmiana polega na tym, że klienci z UE dokonują zakupów ze stawką VAT obowiązującą w ich kraju. Do tej pory była naliczana stawka VAT wg kraju sprzedawcy.
VAT Brexit

VAT Brexit

23/03/2021
W oprogramowaniu sklepu wprowadziliśmy zmiany wynikające z Brexitu. Jest to ważna zmiana dla wszystkich sklepów, w których możliwe jest zamówienie z dostawą do Wielkiej Brytanii. W związku z tym, że Wielka Brytania nie należy już do Unii Europejskiej, nie można już sprzedawać do niej towarów z VAT 23% ani VAT UE.
Regulamin sklepu - wersja angielska.

Regulamin sklepu - wersja angielska.

28/01/2021
Nowa usługa. Regulamin w wersji angielskiej. Sprzedając poza granicami Polski, należy pamiętać o dodaniu aktualnego regulaminu sklepu i polityki prywatności w wersji angielskiej. Dodając regulamin i politykę prywatności w wersji angielskiej, powinniśmy posiadać tłumaczenie przysięgłe. Dodatkowo należy pamiętać o aktualizacji dokumentów w przypadku zmiany prawa, nie tylko w wersji polskiej, ale także tłumaczeń.