Zakup niezawodowy dla firm

29/12/2020

Dodaliśmy nową opcję do zamówienia, która pozwala na określenie zamówienia dla firm jako zakupu niezawodowego. Zmiana ta dostosowuje sklep do zmian prawnych wchodzących w życie 1 stycznia 2021 r.

Zakup niezawodowy - komentarz eksperta

“Nowelizacja Ustawy o prawach konsumenta i Kodeksu cywilnego, wchodząca w życie od 1 stycznia 2021 r., zmienia przede wszystkim fakt, iż osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w określonych przypadkach zyskają nowe przywileje i dodatkową ochronę konsumencką. Oznacza to, że będą traktowane jak konsumenci, w związku z tym zostaną objęte ochroną przewidzianą dla konsumentów mimo, że są przedsiębiorcami. To zupełnie nowa sytuacja — obecnie przedsiębiorcy, który otrzyma fakturę za dokonane zakupy, nie przysługują żadne uprawnienia konsumenckie. Po zmianie przepisów, czyli od 1 stycznia 2021 roku osoba prowadząca działalność gospodarczą będzie objęta ochroną przewidzianą dla konsumentów w zakresie: klauzul niedozwolonych, rękojmi za wady, prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Tacy przedsiębiorcy nie stają się jako takimi konsumentami, a jedynie zostają im przyznane niektóre prawa konsumenckie.“

Adwokat Arkadiusz Jaskuła
www.adwokat-jaskula.pl

Jak aktywować zakup niezawodowy dla firm?

  1. W pierwszej kolejności należy zaktualizować sklep do najnowszej wersji.
  2. W panelu sklepu wybieramy Menu->Zamówienia->Konfiguracja
  3. Zaznaczamy “Aktywuj zakup o charakterze niezawodowym dla firm”.

Po aktywacji w formularzu zamówienia dla firm pojawi się dodatkowe pole. Po złożeniu zamówienia odpowiednie informacje zostaną dodane do zamówienia w wiadomościach e-mail, w panelu sklepu i na koncie użytkownika.

Regulamin sklepu

Odpowiednie zmiany należy także dodać do regulaminu sklepu m.in. określające konsumenta oraz prawa przedsiębiorcy, dla którego dana umowa nie ma charakteru zawodowego.

Zachęcamy do skorzystania z naszej nowej oferty “Regulamin sklepu internetowego”, który jest zaktualizowany i dostosowany do nowych zmian prawnych.

Kod rabatowy -10% do wykorzystania przy zakupie Regulaminu sklepu internetowego
1904-PT53-13KD
Kod ważny do końca stycznia 2021.