Dodaj video do galerii produktów

01/09/2021

Piękne zdjęcia zwiększają zainteresowanie produktami i pozytywnie wpływają na sprzedaż, jednak to video jest królem. Dlatego dodaliśmy do produktów galerię video, by nasi klienci mogli skuteczniej sprzedawać i ciekawiej przedstawić swoją ofertę.

Jak dodać video do produktów w sklepie?

Obejrzyj film i dowiedz się, jak dodać video do produktów w sklepie.

Bądź na bieżąco z nowościami, subskrybuj SOTE na YouTube.

  1. Instalujemy w sklepie dodatek Galeria video produktu.
  2. W panelu administracyjnym wybieramy Konfiguracja->Dodatkowe aplikacje->Galeria video produktu
  3. Aktywujemy galerię
  4. Przechodzimy do edycji produktu do zakładki Video.
  5. Dodajemy filmy i zapisujemy
  6. Jeśli chcemy zmienić konfigurację rozmiaru galerii, możny zmienić to w Konfiguracji zdjęć.

Galeria video

Do każdego produktu można dodać 3 krótkie filmy video. Filmy pojawiają się zamiast głównego zdjęcia na karcie produktu. Najlepiej dodać 2-3 filmy, wtedy będą pokazywać się jeden po drugim.

Format filmów

  • Rozmiar filmów najlepiej dopasować do rozmiaru określonego w konfiguracji zdjęć (Konfiguracja->Konfiguracja modułów->Konfiguracja zdjęć->Produkty->Karta).
  • Maksymalny rozmiar to 10MB i czas 15s. Zalecane jest dodanie fimów po 5s. Można dodać film o sekundę dłuższy niż w czas w konfiguracji, wtedy dodatkowa sekunda wykorzystana będzie do płynnego przejścia między filmami.
  • Przed dodaniem filmu należy go skompresować np. korzystając z Freeconvert
  • Filmy powinny być bez dźwięku.

SEO i optymalizacja

Video na karcie produktu, to nie tylko prezentacja, to także dłuższy czas klientów na stronie, większe zaangażowanie i co za tym idzie, lepsze parametry przy pozycjonowaniu. Filmy są krotkie, skompresowane i ładowane są jeden po drugim, dzięki czemu system szybciej wyświetla stronę. Domyślnie filmy video na wielu urządzeniach mobilnych mają wyłączoną opcję automatycznego odtwarzania (iOS, iPhone, iPad itp.), ale dzięki zastosowaniu specjalnej technologii zgodnej z wymaganiami producentów urządzeń mobilnych, filmy z galerii uruchamiają się automatycznie po wejściu na kartę produktów. To jeden z powodów, dla których filmy nie mają dźwięku.

Filmy YouTube

Celem galerii video jest zastąpienie głównego zdjęcia prezentacją filmów. Niezależnie od tej funkcji, do sklepu można w opisie dodawać dłuższe filmy video np. z YouTube.

Przykłady

Zobacz przykładowe produkty z video

Zamów galerię video

Dodaj galerię video do swojego sklepu.

Polecane artykuły

Banery video w sklepie internetowym

Banery video w sklepie internetowym

02/06/2021
Materiały video w sklepie to przyszłość. Podobno zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów, ale to video opowiada całą historię. Dlatego dodaliśmy do sklepu internetowego nową funkcję: banery video. Za darmo. W standardzie. Dla wszystkich.
Aktualizacja grafiki

Aktualizacja grafiki "Moda". Banery video.

07/07/2021
Dostosowaliśmy grafikę “Moda” do lepszej prezentacji banerów video. Banery video dostępne są także dla innych grafik. Obejrzyj przykłady i skorzystaj z nowej funkcji.
Nowa grafika Futura w sklepie internetowym SOTESHOP 8.

Nowa grafika Futura w sklepie internetowym SOTESHOP 8.

09/11/2021
Dodaliśmy do standardu sklepu internetowego SOTESHOP 8 nową grafikę o nazwie Futura. Nawiązuje ona do futurystycznej wizji przyszłości, która jest bardzo blisko. Wykorzystuje ciemne kolory tła i jasne teksty. Grafika dostępna jest za darmo dla wszystkich sklepów w wersji SOTESHOP 8.