Dostosuj sklep do zmian prawnych. Recenzje produktów, wyszukiwanie i historia cen.

30/03/2022

Dostosowanie SOTESHOP do dyrektywy UE Omnibus. Od maja 2022 zaczyna obowiązywać w Unii Europejskiej dyrektywa Omnibus, zmieniająca warunki sprzedaży dla konsumentów. Obejmuje ona m.in. prezentację historii cen, zmiany w recenzjach i informacje o sposobie wyszukiwania w sklepie.

Omnibus e-commerce


Założ swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep

Dyrektywa Unii Europejskiej Omnibus

Omnibus to unijna dyrektywa z 2019 roku, do której zapisów muszą dostosować się do maja 2022 roku wszystkie kraje członkowskie UE. Nowe przepisy służą wyeliminowaniu nieprawidłowości w transakcjach handlowych.

Zmiany w SOTESHOP związane z nowymi wymogami prawnymi:

Historia ceny produktu

Aby dostosować sklep do obowiązujących przepisów, należy już teraz zadbać o to, by sklep zapisywał historię cen produktów. Zaktualizuj sklep już dziś, by móc skorzystać z nowej, wymaganej przez prawo, funkcjonalności w maju. By w pełni skorzystać z nowej funkcji, musisz ją aktywować na 30 dni przed terminem obowiązywania nowego prawa.

Aktualizacja, zawierająca opcję pokazywania historii cen na karcie produktu, jest dostępna w standardzie dla wersji SOTESHOP 8. Aby ją aktywować, wystarczy wejść do konfiguracji produktów i aktywować opcję "Pokaż historię ceny". Link do historii ceny pojawi się automatycznie na karcie produktu.

Dowiedz się więcej z artykułu: Historia ceny na karcie produktu

Bądź na bieżąco z nowościami, subskrybuj SOTE na YouTube.

Potwierdzone recenzje do zamówień

Zmiany w recenzjach dotyczą wymogu pokazywania prawdziwych i potwierdzonych opinii. W SOTESHOP dodaliśmy opcje automatycznego oznaczania recenzji, które były dodane przez klientów, którzy dokonali zakupów w sklepie.

Krótki opis procesu, jak dodawane są recenzje do zamówienia i jak są prezentowane na karcie produktu:

  • Klient składa zamówienie.
  • Po zrealizowaniu zamówienia ze sklepu wysyłany jesli link z prośbą o recnezję.
  • Jeśli klient doda recenzję z otrzymanego linku, zostanie ona automatycznie oznaczona jako recenzja do zamówienia.
  • Recenzje do zamówienia są pokazywane wyżej na liście recenzji i posiadają dodatkowe oznaczenie.

Informacje o sposobie wyszukiwania

Zasady plasowania produktów. Sklep musi w widocznym miejscu zamieścić informacje o głównych parametrach decydujących o widoczności produktów wpływających na ulokowanie produktu w wynikach wyszukiwania. W SOTESHOP informacja o sposobie wyszukiwania pojawia się automatycznie nad wynikami wyszukiwania.

Aktualizacja sklepu

Jeśli posiadasz sklep internetowy z licencją bezterminową, możesz przejść na SOTESHOP PRO i wykorzystać atrakcyjny indywidualny rabat 30%,40% i więcej. Wybierz dodatki, które chciałbyś wykorzystać i dodaj je do swojego sklepu już dzisiaj.

Jeśli posiadasz sklep w abonamencie SOTESHOP Standard i chcesz zmienić abonament na PRO lub VIP, skontaktuj się z nami, pisząc na adres office@sote.pl, przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę z rabatem.


Wybierz nową usługę SOTESHOP z indywidualnym rabatem.

Sprawdź swój rabat

Powiązane strony

Omnibus - dyrektywa Unii Europejskiej. Historia ceny na karcie produktu - dostosuj sklep do wymogów prawnych.

Omnibus - dyrektywa Unii Europejskiej. Historia ceny na karcie produktu - dostosuj sklep do wymogów prawnych.

23/03/2022
Od maja 2022 zaczyna obowiązywać w Unii Europejskiej dyrektywa Omnibus zmieniająca warunki sprzedaży dla konsumentów. Jednym z wymogów jest prezentowanie historii cen towarów z ostatnich 30 dni. Nowe prawo ma chronić klientów przed fałszywymi promocjami.
Dyrektywa Omnibus – rewolucja w prawie konsumenckim. Zmiany w sklepach internetowych.

Dyrektywa Omnibus – rewolucja w prawie konsumenckim. Zmiany w sklepach internetowych.

11/04/2022
Dyrektywa Omnibus, a dokładniej Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2161 z 27 listopada 2019 r. zmieniającej dyrektywę Rady 93/13/EWG i dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 98/6/WE, 2005/29/WE oraz 2011/83/UE w odniesieniu do lepszego egzekwowania i unowocześnienia unijnych przepisów dotyczących ochrony konsumenta, wprowadza istotne zmiany w zakresie prawa ochrony konsumentów.
Wykorzystaj dodatki z WebStore, aby skuteczniej docierać do klientów. Pobierz dodatki o wartości ponad 18000 zł w abonamencie.

Wykorzystaj dodatki z WebStore, aby skuteczniej docierać do klientów. Pobierz dodatki o wartości ponad 18000 zł w abonamencie.

17/03/2022
Wykorzystaj dodatki z WebStore i od razu dodaj nowe funkcje do sklepu. Dzięki nim możesz ulepszyć bloga, zautomatyzować dostawy, dodać sklep na facebooku, wykorzystać dostawy lokalne, zaufane opinie, galerię video i wiele innych. Co więcej, wszystkie dodatki o wartości ponad 18 000 zł możesz mieć w ramach abonamentu SOTESHOP PRO bez żadnych dopłat.