U

uaktualnienia «usprawnienia programistyczne mające na celu zwiększenie funkcjonalności oprogramowania bądź eliminowanie błędów w programie»; zob. ◦ update, ◦ upgrade.
ukryty katalog «katalog widoczny jedynie dla wybranych użytkowników».
umowa zawierana na odległość «umowa zawierana między stronami drogą elektroniczną bez jednoczesnej obecności stron».
unfollow «zaprzestanie obserwowania czyjegoś profilu».
unikalność contentu «oryginalna treść i kompozycja stron internetowych pozwalająca na spełnienie warunku informacyjno-perswazyjnego w komunikacji z odbiorcą oraz zoptymalizowana w sposób zakładający wysokie pozycjonowanie serwisu WWW».
unikalny opis produktu, kategorii zob. unikalność contentu.
unpack z angielskiego «zwrot: rozpakuj (skompresowane pliki)».
up-selling «technika sprzedaży polegająca na oferowaniu klientowi tych samych lub podobnych produktów lub usług droższych, charakteryzujących się wyższym standardem, wyższej jakości bądź o dodatkowej funkcjonalności przed realizacją transakcji zakupu produktu podstawowego lub podczas zainteresowania nim, uzyskiwania informacji o produkcie lub usłudze». Up-selling jest stosowany zarówno w sprzedaży tradycyjnej (face-to-face bądź w telemarketingu) produktów lub/i usług, jak i w zakresie e-commerce.
UPC «zob. ◦ kod UPC.».
update z angielskiego «uaktualnienie posiadanego oprogramowania»; zob. ◦ aktualizacja programu, ◦ uaktualnienia.
upgrade z angielskiego «uaktualnienie oprogramowania do nowej wersji; zainstalowanie nowej wersji oprogramowania»; synonimy = ◦ aktualizacja programu; zob. ◦ uaktualnienia.
uproszczone linki zob. ◦ friendly links.
upust «obniżka ceny produktu/towaru». Upust stosowany jest najczęściej w transakcjach ze stałymi klientami bądź jest wynegocjowany przy dużych zamówieniach (= synonim zob. ◦ zniżka).
URL z angielskiego skrót od Uniform Resource Locator «adres strony internetowej»; zob. ◦ adres URL.
usługobiorca «inaczej: klient, kupujący ».
usługodawca «inaczej: sprzedawca».
użytkownicy online «użytkownicy przeglądający stronę internetową w danym momencie lub w ciągu ustalonego czasu, np. ostatnie 10 minut».

Załóż swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep