G

galeria zdjęć «inaczej: zbiór zdjęć».
generowanie zapytań «strategia marketingowa aktywizująca potencjalnych klientów do zainteresowania się ofertą firmy bądź podjęcia działań związanych z kontaktem».
Google ADS «Platforma reklamowa Google, umożliwiająca wyświetlanie reklam w wyszukiwarce Google, w sieci reklamowej oraz na YouTube. Reklamy są targetowane na słowa kluczowe, lokalizacje, demografię i zainteresowania użytkowników, co pozwala na skuteczne dotarcie do potencjalnych klientów. Rozliczenie odbywa się głównie w modelu CPC (koszt za kliknięcie) lub CPM (koszt za tysiąc wyświetleń).».
Google AdWords «Poprzednia nazwa usługi Google ADS.»;zob. ◦ Google ADS.
Google Analytics «usługa Google umożliwiająca analizę liczby odwiedzin na stronie, generowanie statystyk itp.».
grafika 1. «layout, czyli schematyczny układ modułów strony», 2. «wszystkie dynamiczne i statyczne komponenty graficzne zamieszczone na stronie internetowej, w projekcie, np. poszczególne elementy, wygląd sklepu, temat (tzw. skórka) itp.»; 3. «jednostkowy komponent graficzny, np. w postaci zdjęcia, ikony itp.».
groupchat «konwersacja grupowa; rozmowa w ramach wybranej grupy, np. w komunikatorze WhatsApp».
grupa produktów «zbiór produktów charakteryzujących się wspólnymi cechami lub z jakichś względów wyróżnionych, np. nowości, bestsellery, tzw. Top10 itp.».
GTIN zob. ◦ kod GTIN.
gwarancja «dobrowolne oświadczenie przedsiębiorcy, najczęściej producenta, dystrybutora towaru, dotyczące jakości oferowanego produktu». Gwarancja jest najczęstszym, choć nieobligatoryjnym, rozszerzeniem ochrony konsumenta, w której gwarant zobowiązuje się do zapewnienia pewnej jakości, standardu korzystania z rzeczy przez określony czas. Gwarantem nazywany jest właśnie podmiot udzielający gwarancji.

Załóż swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep