Autoresponder

autoresponder «oprogramowanie automatycznie wysyłające wiadomość (autoresponder e-mail) po spełnieniu określonego warunku, np. w celu odpowiedzi na list wysłany w czasie nieobecności użytkownika, w reakcji na zapisanie się na listę mailingową newslettera itp.». Autoresponder może być modułem klienta poczty, a także zewnętrznym programem. W działalności e-commerce wiadomości typu autoresponder e-mail wchodzą w skład zautomatyzowanego procesu pozyskiwania nowych klientów bądź utrzymywania więzi relacyjnej z pozyskanymi wcześniej klientami.

Zakres użyteczności autorespondera w e-mail marketingu

Przykłady użycia autorespondera w e-commerce:

  • dla wiadomości follow-up działań marketingowych kierowany jest do użytkowników stronę WWW, które podały adres e-mail. Dotyczy to głównie klientów, którzy zapisali się na listę newslettera. Wiadomość wysyłana jest bezzwłocznie po wprowadzeniu przez klienta danych kontaktowych w formularzu.
  • dla leadów sprzedażowych, czyli wiadomość dla klientów wyrażających zainteresowanie ofertą.
  • do obsługi klienta w celu poinformowania o otrzymaniu korespondencji i zapewnienia o zainteresowaniu jego oczekiwaniami.
  • do up-sellingu, czyli pozwalający na zrewidowanie oczekiwań klienta i zachęcenie do zainteresowania ofertą premium.
  • w celu przeciwdziałania odpływowi klientów.

[opr. na podstawie: https://www.groovehq.com/blog/autoresponder-emails]

Bibliografia

Powiązane hasła

klient poczty «aplikacja umożliwiająca odbieranie i wysyłanie wiadomości elektronicznych».
newsletter 1. «wysyłana regularnie wiadomość w postaci seryjnej korespondencji e-mail do wielu adresatów», 2. «informator, biuletyn zawierający treści związane z działalnością, ofertą, serwisem itp. w formie listu elektronicznego wysyłany cyklicznie do jego subskrybentów, mający postać powtarzającego się szablonu, schematu w celu podtrzymania zainteresowania potencjalnych klientów ofertą, serwisem firmy bądź odświeżenia rozpoznawalności marki, firmy, usługodawcy» synonim = ◦ mailing.
Wybierz literę od której zaczyna się hasło.

Załóż swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep