C2C

C2C z angielskiego, skrót od wyrażenia consumer-to-consumer «rodzaj relacji rynkowej opierającej się na kupnie/sprzedaży dóbr lub usług między klientami indywidualnymi przy wykorzystaniu platformy umożliwiającej przeprowadzenie transakcji lub za pośrednictwem innego instrumentu sprzedażowego oferowanego przez firmę zewnętrzną».

Dlaczego kupujący korzystają z C2C?

Zalety relacji C2C:

  • dostępność (zakupy na żądanie),
  • zaktualizowane strony internetowe z danymi,
  • bezpośrednia sprzedaż produktów innym konsumentom gwarantuje większe zyski,
  • niskie koszty transakcji,
  • bezpośrednie relacje (łatwiejsza i szybsza komunikacja między sprzedawcą i klientem).

Podstawowe zagrożenia C2C:

  • niższy stopień bezpieczeństwa płatności,
  • możliwość oszustwa,
  • niezadowalająca jakość produktów z powodu braku kontroli.


C2C w sieci i w formie tradycyjnej

Platformy sprzedażowe zapewniają możliwość dokonania transakcji, np. w formie aukcji, komunikacji między klientami, pozostawiania informacji przez klientów i sprzedawców, np. na forach, w postaci sformalizowanej oceny produktu, kontaktu, ocen jakości obsługi itp.

What is C2C (Consumer-to-Consumer)?

Bibliografia

Powiązane hasła

B2B z angielskiego, skrót od wyrażenia business-to-business «rodzaj relacji biznesowej między firmami» Model biznesu B2B może dotyczyć ze świadczeniem usług lub być związany z dostarczaniem produktów.
B2C z angielskiego, skrót od wyrażenia business-to-consumer, business-to-client «rodzaj relacji biznesowej między firmami a klientami indywidualnymi». Obecnie ten kontakt zdominował handel za pośrednictwem Internetu, czyli e-commerce.
B2E z angielskiego, skrót od wyrażenia business-to-employee «rodzaj komunikacji wewnątrzfirmowej usprawniającej jej funkcjonowanie z elementami komercyjnymi w postaci handlu elektronicznego wykorzystującego wewnętrzną sieć firmową, która umożliwia firmom dostarczanie produktów i/lub usług swoim pracownikom». Firmy wykorzystują sieci B2E do automatyzacji procesów firmowych związanych z pracownikami.
Wybierz literę od której zaczyna się hasło.

Załóż swój sklep internetowy SOTESHOP na 14 dni za darmo.
Sprawdź nową wersję sklepu SOTESHOP 8.

Załóż swój sklep